Program do gabinetu stomatologicznego, jest jedną z kluczowych części Platformy iGabinetDENTOnet.pl, któremu warto poświęcić szczególną uwagę, gdyż na przestrzeni wielu lat współtworzony był on przez samych lekarzy. Dzięki tysiącom drobnych wskazówek oraz sugestii, powstało rozwiązanie uważane przez wielu za najlepszy program do gabinetu stomatologicznego. Oto jego najważniejsze możliwości w telegraficznym skrócie:

Pierwszym ekranem, jaki zaprezentuje Ci program do gabinetu stomatologicznego będący częścią Platformy iGabinetDENTOnet.pl, jest indywidualny pulpit prezentujący z lotu ptaka najważniejsze informacje, które możesz skonfigurować według własnych upodobań.

Informacje prezentowane są w postaci tzw. gadżetów – niezależnych okien, które błyskawicznie pokażą najbliższe rezerwacje, ostatnie wizyty jakie odbyły się w Twoim gabinecie, listę bieżących zadań do wykonania, nowe możliwości systemu i szereg innych informacji.

Dzięki mechanizmom obsługi bazy danych pacjentów, pracownicy recepcji mogą w mgnieniu oka założyć kartę nowego pacjenta, wypełniając ją szeregiem informacji kontaktowych i adresowych korzystając z wygodnego Centrum Zarządzania Pacjentem.

Możliwe jest również szybkie odszukanie konkretnego pacjenta lub określonej grupy pacjentów, według szeregu kryteriów, takich jak np.: nazwisko, telefon, płeć, kraj pochodzenia, język którym posługują się pacjenci, itp. Ponadto, kryteria wyszukiwania można ze sobą łączyć.

Program umożliwia Ci wyjątkowo precyzyjne zarządzanie czasem pracy każdego ze stomatologów, który następnie ma kluczowe znaczenie w zarządzaniu rejestracjami wizyt dokonywanymi samodzielnie przez pacjentów, jak również z poziomu recepcji.

Do dyspozycji jest szereg rozwiązań, takich jak dynamiczny grafik pracy, lista wolnych terminów i rezerwacji, których każdy stomatolog lub pracownik recepcji może używać zamiennie, w zależności od swoich preferencji, gdyż posługiwanie się nimi jest równie intuicyjne.

Jak wiadomo, głównymi zadaniami recepcji są: kontakt z pacjentami, umawianie ich na wizyty oraz dokonywanie ewentualnych zmian w ich rezerwacjach. Część obowiązków przejmuje na siebie oczywiście robotyka Platformy iGabinetDENTOnet.pl, oferując pacjentom m.in. możliwość samodzielnej rejestracji, jednak to nie wszystko.

Do obsługi pacjentów preferujących kontakt telefoniczny, istnieje szereg narzędzi umożliwiających szybkie informowanie ich o złożeniu rezerwacji i wszelkich zmianach poprzez wiadomości E-mail i SMS.

Program do gabinetu w Platformie iGabinetDENTOnet.pl posiada ogromne możliwości gromadzenia informacji o wizytach i wszystkich przeprowadzonych badaniach. W świetle tysięcy drobnych sugestii pochodzących od lekarzy, na przestrzeni lat udało się dokonać rzeczy trudnej – uwzględnienia tych wskazówek, zachowując prostotę i intuicyjność, a zatem to, z czego iGabinetDENTOnet.pl słynie.

Każda najmniejsza nawet funkcja dostępna obecnie w programie, jest wynikiem rzeczywistych potrzeb lekarzy korzystających z niego.

Jedną z funkcji o które najczęściej prosili lekarze, była możliwość opisywania przebiegu chorób i schorzeń pacjentów za pomocą międzynarodowej klasyfikacji ICD-10. Przebieg tak opisanej choroby można następnie na bieżąco śledzić na karcie pacjenta.

Narzędzia umożliwiają m.in. łatwe określenie aktualnych dolegliwości pacjenta, podobnie jak chorób przebytych oraz przewlekłych, wraz z precyzyjnym określeniem daty zdiagnozowania choroby, szacowanej daty jej rozpoczęcia, jak również daty jej ewentualnego zakończenia.

Za pomocą kompendium farmaceutycznego, możesz utworzyć pacjentowi zalecenia dotyczące przyjmowania poszczególnych leków, w następstwie określonych zabiegów (np. ekstrakcji korzenia). Zalecenia mogą następnie przekształcone w raport opisujący daną wizytę, gotowy do wydrukowania i przekazania pacjentowi.

To jednak nie koniec, gdyż gdy korzystasz z kompendium, program inteligentnie uczy się Twoich zaleceń, aby następnym razem po podobnym zabiegu zasugerować przepisanie odpowiednich leków.

Każdy dobry program do gabinetu stomatologicznego powinien oferować możliwość szybkiego drukowania recept na podstawie leków zapisanych pacjentom. Nie inaczej jest w przypadku programu do gabinetu wchodzącego w skład Platformy iGabinetDENTOnet.pl.

Co więcej, możliwe jest drukowanie recept zarówno na tradycyjnych blankietach, jak też na pustych kartkach. Oznacza to, że korzystając z Platformy iGabinetDENTOnet.pl, nie musisz już więcej zamawiać druku blankietów! System uzupełni Twoje dane oraz kod paskowy.

Niewątpliwie głównym atutem Platformy iGabinetDENTOnet.pl jest automatyzacja komunikacji z pacjentami, o której piszemy w dalszej części, jednak często zdarzają się sytuacje, w których program do gabinetu stomatologicznego powinien dostarczyć Ci również narzędzi do indywidualnej oraz grupowej komunikacji z pacjentami „ad hoc”.

Do dyspozycji otrzymujesz zatem narzędzie, za pomocą którego błyskawicznie skontaktujesz się z pacjentami poprzez E-mail i SMS, a cała komunikacja zostanie zapisana w historii wiadomości.

W Platformie iGabinetDENTOnet.pl od zawsze główny nacisk kładziony był na prostotę i intuicyjność obsługi. Właśnie dlatego wprowadzone zostały tryby pracy, dzięki którym każdy pracownik, posiada dostęp jedynie do tego, co jest mu w danej chwili absolutnie potrzebne do pracy w ramach realizacji bieżących obowiązków.

Za pomocą rozbudowanego mechanizmu uprawnień, możesz idealnie program do pracy recepcjonistek, lekarzy lub menedżerów tak, że w danym trybie widzą oni i mają dostęp jedynie do tego, co konieczne.

Niewątpliwie jedną z kluczowych kwestii określającą produktywność zespołu w każdym gabinecie stomatologicznym, jest sprawna komunikacja oraz przepływ informacji pomiędzy pracownikami.

Program do gabinetu stomatologicznego wchodzący w skład Platformy iGabinetDENTOnet.pl, posiada ku temu świetne narzędzie umożliwiające delegowanie poszczególnych zadań do wykonania przez odpowiednich pracowników. Zadania mogą posiadać termin wykonania, być przypisane do konkretnej osoby lub danej grupy.

Oprócz trybów pracy rozdzielających zastosowanie programu do gabinetu w danym momencie, do dyspozycji masz także mechanizm precyzyjnego określania uprawnień do jego poszczególnych części.

Przydatność takiego rozwiązania, można dobrze zobrazować choćby przykładem studenta, któremu zamierzamy powierzyć jedynie dostęp do zarządzania informacjami na stronach internetowych gabinetu i do niczego więcej. W efekcie, może on uzyskać dostęp do systemu, ale do dyspozycji będzie miał wyłącznie narzędzia obsługi stron WWW.

Narzędziem w Platformie iGabinetDENTOnet.pl, które z pewnością zainteresuje właścicieli i menedżerów gabinetów, są dynamiczne statystyki i wykresy prezentujące zwięzłe podsumowanie szeregu istotnych informacji w wybranym zakresie czasowym.

W prosty sposób możesz zatem sprawdzić, jakie zabiegi cieszą się największą popularnością, którzy pacjenci są najbardziej lojalni, jacy pracownicy są najbardziej produktywni i zarabiają najwięcej, a także szereg innych, wyjątkowo cennych informacji menedżerskich!

powróć do góry
« Poznaj 10 unikalnych możliwościPoznaj możliwości obsługi strony WWW »